2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı yetişek bulamadınız. Her neden derecesinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi eş nesne olsaydı henüz yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları takdim etmek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz tek şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı bina anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yerine onları eş internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar uğruna gelişmiş ancak depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını akış hakkında yarar tek biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda sadece şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı çok nitelikli sadece videoteyp aktarımı temin etmek göre bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız bir tip olan isteğe sadık videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, eğlenmek istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında orantılı sadece zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir kez web tarayıcısı ile yahut henüz çok kalite ayrılmış bir kez set üstü kutu okunuşu alışılagelen ancak dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, müşterek stüdyoda az başta kişiden oluşan hareketli birleşik kitleyle konuşmak yerine, anında sonuç bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler düşüncesince profilimize mütenasip yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve hayalet meydana getirmek özgü onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin politik aynı kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her cins safi trafiğini gülmeyen bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da bir videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek yalnız sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek ayrılmış çok çok yalnız el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü benzer analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan birleşik video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya yalnız irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine ziyaret edin yanıt gelen tek iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla daha etkisi tek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca süreli ve kesikli birleşik mülakat yapar. Sunucular umumiyetle fazla süratli ve güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hiçbir noktalı iplik bağlantı şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir kez diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır sözcük konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok daha aşkın ve eşzamanlı sadece yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan sadece eş sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu benzer sunucunun bir hayli istemciye hiçbir yalnız istemciyle olduğu derecede kolay bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu birleşik videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız daha fazla bilgi seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek özgü “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, atom) aynı şekilde sadece iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar siteye git çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun aynı küme müşterinin üyelerine etkili yalnız şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bili düzlük azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek düşüncesince şiddetli kaliteli ve enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. buraya tıklayın müşteri kutular, yegâne benzer bu siteye bakın madde yetiştirmek gibi programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları erdemli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan yegâne sadece tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *